Kitap Okuma Sertifikaları (Başarı Sertifikaları)

Kitap okuma hedefini azimle ve başarıyla yerine getiren öğrencilerinize Kitap Okuma Sertifikaları (Başarı Sertifikaları) hazırlamak isterseniz, yazıyı okumaya devam edin.

Evde eğitim, hepimiz için yeni; motivasyona ihtiyaç duyduğumuz bir alan, çocukların da bu konuda maddi manevi desteğe ihtiyacı var.

Ödev sayısını azaltmak, pratik çokluğundan çok öğrenmeye odaklanmak, başarılarını takdir etmek onları mutlu edecek, evdeki tansiyonu da düşürecektir.

Eğitimciler olarak unutmayalım ki, bazı velilerimiz hala çalışmak zorunda, bazıları kendi işlerini sanala taşıdıkları için adaptasyon sürecinde, bazıları ise çocuğa öğrenme basamaklarını basite indirgeyerek çocuğa sunmakta yetersizdir. O yüzden mümkün olduğunca “maslow bloom’dan önce gelir!” prensibini unutmadan hareket edip, çocukların süreci yönetme becerilerini geliştirecek şekilde yaklaşmalıyız.

Tıpkı; yemek konusunda yarım bırakmayı huy edinmiş öğrencimize az porsiyon koyup başarı duygusunu verdiğimizde onun motive olması gibi!

Bu yüzden ben, süreçte “biraz daha” fazla pekiştireç vermek gerektiğini düşünüyorum. Kitap okumak çok özel bir şey, ne kadar motive etsek az.

Çalışmanın içinde 15 adet sertifika var; 3 farklı temanın, çeşitli renklerinden oluşuyor.

Birinci sertifika örnek olarak dolduruldu. Çalışma daha rahat çalışmanız, çocukların, velilerin ve kendi isminizi yazabilmeniz için powerpoint sunusu olarak hazırlandı.

İlkokula yönelik okuma kitapları yazımıza ulaşmak için tıklayın!

Kitap Okuma Sertifikaları (Başarı Sertifikaları)” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir