Çarpım Tablosu Saatleri ve Ritmik Sayma

Matematik dersi öğretim programlarına bakıldığında; temel matematik konusunun içeriğinde, sayma ve sayı kavramına ilişkin becerilerin hemen ardından dört işlem becerilerinin geldiği görülmektedir. Dört işlem becerileri ilköğretim düzeyinde sunulan ve özellikle problem çözme aşamasından önce kazanılması gereken en temel beceriler arasında gösterilmektedir (Bryant, Smith ve Bryant, 2008). Bu beceriler içerisinden, sayılar ve işlemler öğrenme alanı içerisinde yer alan çarpma işlemi, öğrencilerin ilk kez ikinci sınıf düzeyinde karşılaştıkları temel matematik becerilerinden bir tanesidir (MEB, 2015).

Matematik becerilerinden dört işlem becerilerini kazanırken ritmik sayıları bilme çarpma işleminin matematiksel mantığını kavramalarını da sağlayan önemli bir yere sahiptir.

Bu etkinlik ve çalışma ile öğrencinin çarpım tablosunu ve ritmik saymalar konusunu istenen düzeye uygun olarak öğrenmesini eğlenceli ve daha anlaşılır hale getirecektir.

Ritmik sayma ve çarpım tablosu saatlerini laminasyon poşeti ile kaplayıp pvc pres  yaptırarak  daha dayanıklı hale getirip çalışmaları uygulayabilirsiniz.

Çalışmayı indirmek için şuraya tıklayınız!

Toplama İşlemi ve Verilmeyeni Bulma Çalışması için ise şuraya gidebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir